St. ogn. Jacek Rybicki zakończył służbę w PSP

Starszy ogniomistrz Jacek Rybicki 15 lutego zakończył służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Tego dnia zmiana służby miała uroczysty, wyjątkowy charakter. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski przybliżył wszystkim zgromadzonym przebieg służby st. ogn. Jacka Rybickiego i wręczył decyzję o zwolnieniu ze służby w PSP.

Ostatni raz rozbrzmiał dzwon zmianowy i dźwięk syreny strażackiej. Tym razem był to sygnał na zakończenie czynnej służby i przejście w stan spoczynku – zaopatrzenie emerytalne. Podczas składania świeżo upieczonemu emerytowi życzeń, niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

St. ogn. Jacek Rybicki służbę rozpoczął w ostródzkiej Komendzie Rejonowej PSP, w roku 1998. Przez początkowe 13 lat służby pracował w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie. Stale zwiększając swoje kwalifikacje zawodowe awansował do stanowiska starszego ratownika – kierowcy. W 2011 roku przeszedł do wydziału operacyjno – szkoleniowego KP PSP Ostróda, na stanowisko dyspozytor. Jego doświadczenie i kwalifikacje zawodowe pozwoliły na kolejny awans. Został dyżurnym stanowiska kierowania, tę funkcje pełnił do dnia dzisiejszego. Był wielokrotnym reprezentantem KW PSP Olsztyn i KP PSP Ostróda w sporcie pożarniczym. Po zakończeniu czynnej kariery sportowej, został trenerem – kierownikiem drużyny KP PSP Ostróda w sporcie pożarniczym. Pod jego skrzydłami nasza reprezentacja w 2014 roku zdobyła po raz pierwszy w historii Mistrzostwo Województwa w sporcie pożarniczym. Odznaczany Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

(tekst i fot.  kpt. Grzegorz Różański)