Statystyczne podsumowanie weekendu na drogach powiatu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 17 kolizji i 1 tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali również 2 kierowców, którzy zdecydowali się jechać „na podwójnym gazie”.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w nocy z piątku na sobotę (03.08.2019) około godz. 1:00 w miejscowości Wirwajdy. Kierujący osobowym mercedesem 60-letni mieszkaniec Ostródy na łuku drogi w lewo pojechał prosto i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo reanimacji mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

W ciągu ostatnich 3 dni policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 200 kierowców. W czasie weekendu mundurowi  nałożyli na kierujących 77 mandatów karnych – głównie za przekroczenie prędkości. Policjanci zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych i 2 dokumenty prawa jazdy. Zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. (KPP Ostróda)