AktualnościHALO MORĄG

Stowarzyszenie Morąska „Jedynka”: POWRÓT DO NORMALNOŚCI

Stowarzyszenie Morąska „Jedynka” w okresie od 02.10.2021r. do 15.12.2021 r. realizuje projekt pt. „Powrót do normalności”. Projekt realizowany jest ze środków programu mikrodotacji „NOWEFIO – Warmia Mazury Lokalnie 5” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Uczestnicy projektu – 20 dzieci w wieku 7-10 lat z gminy Morąg, biorą udział w kompleksowym programie terapeutycznym pn,” Kocham, lubię szanuję”, który pozwoli radzić sobie dzieciom ze skutkami pandemii i nauczania zdalnego. Uczestnicy projektu uczą się szanować siebie i innych, wzmacniać swoją wartość i wiarę we własne siły.

Działania podejmowane w ramach projektu skierowane są na właściwe uchwycenie relacji, poprawne gospodarowanie dobrem wspólnym, odbudowę poczucia wartości, ukształtowanie szacunku i empatii do drugiego człowieka.

W trakcie projektu dzieci odwiedziły Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie.

Uczestnicy projektu na warsztatach przetrwania, przy udziale harcerzy nauczyli się jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, co zrobić w razie trudności, jak pomóc sobie i innym oraz dlaczego ważna jest współpraca w grupie. Nauczyły się m.in. rozpalania ognia, pozyskiwania i filtrowania wody, przygotowywania posiłków, konstruowania improwizowanych narzędzi czy pokonywania przeszkód terenowych.

Dzieci biorą udział w spotkaniach z pedagogiem i psychologiem. Warsztaty ze specjalistami pomagają dzieciom lepiej wyrażać emocje, poprawnie nawiązać i utrzymać relację z innymi. Wyrażać emocje pozwalają także warsztaty prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, a integrowanie grupy, rozwijanie umiejętności współpracy, rozbudzanie empatii i szacunku do innych doskonali Trening Umiejętności Społecznych (TUS).

Dodatkowo w ramach projektu odbywa się dogoterapia, obniża napięcia i lęki zmniejsza poczucie samotności, otwiera dzieci na komunikację ze światem zewnętrznym, wyzwala empatię.

Zajęcia są ciekawe i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach. Zadowolenie dzieci zresztą widać na załączonych zdjęciach…

(org.)

error: Nie kopiuj!!!