AktualnościHALO MORĄG

Stracił prawo jazdy bo jechał za szybko

Prawo jazdy na okres 3 miesięcy stracił 37- letni mieszkaniec gminy Morąg. Kierowca osobowym oplem jechał w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h.

Ryzyko utraty prawa jazdy, wysokie mandaty oraz punkty karne nie zniechęcają kierowców do zbyt szybkiej jazdy a tym samym stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu szczególnie teraz kiedy warunki na drodze są zmienne i coraz trudniejsze.

Wczoraj (20.10.2020r.) w godzinach wieczornych ostródzcy policjanci na terenie gminy Małdyty zatrzymali do kontroli 37-letniego mieszkańca gminy Morąg, który w terenie zabudowanym, osobowym oplem jechał z prędkością 109 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali 37- latkowi prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz puntami karnymi.

Policjanci przypominają

Zgodnie z przepisami, osoba, która w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to, nadal będzie siadać za kółko, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Jeżeli to również nie zniechęci jej do prowadzenia auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień. Wówczas będzie musiała ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!