AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Strażacy z powiatu ostródzkiego przekazali sprzęt pożarniczy na Ukrainę

W niedzielę 27 lutego od rana do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie strażacy z powiatu dostarczali sprzęt pożarniczy dla strażaków z Ukrainy. Była to odpowiedź na apel Komendanta Głównego PSP, który wczoraj ogłosił w całym kraju zbiórkę sprzętu pożarniczego na rzecz ukraińskich strażaków. Ostródzka Komenda Powiatowa PSP i w sumie 33 jednostki OSP z gmin: Ostróda, Miłomłyn, Małdyty, Grunwald, Dąbrówno, Miłakowo, Łukta, Morąg i miasta Ostróda przekazały między innymi motopompy, węże pożarnicze, gaśnicze prądownice wodne, ubrania specjalne, buty strażackie, hełmy, rękawice i kominiarki ognioochronne oraz torby medyczne z wyposażeniem.

Przed godziną siedemnastą  załadowany po brzegi zgromadzonym sprzętem ciężarowy samochód kwatermistrzowski wyruszył z Ostródy do punktu koncentracji, z którego dalej sprzęt będzie przewieziony na Ukrainę.

St. bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie składa serdeczne podziękowania i wyrazy uznania strażakom PSP i OSP z powiatu ostródzkiego, którzy zaangażowali się w akcję pomocy ukraińskim strażakom. Jest to wyraz solidarności polskiej braci strażackiej ze strażakami na Ukrainie, którzy w obliczu tragicznej sytuacji w ich kraju nieprzerwanie  ratują życie i mienie ludzkie.

(st. kpt. Grzegorz Różański/ fot.  bryg. Adam Zaręba, sekc. Michał Chachuła)

error: Nie kopiuj!!!