HALO MORĄG

Studenci z całej Polski zaprezentują swoje badania podczas spotkania online

Studenci zrzeszeni w 169 kołach naukowych z 47 uczelni wezmą udział w trzydniowej VII Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych, która rozpocznie się w czwartek i odbędzie się online. W czasie krótkich, 15-minutowych referatów przedstawią swoje badania.

Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Jak poinformował PAP rzecznik uczelni Mateusz Lipka, tegoroczna edycja odbędzie się w formule online, a udział w niej jest bezpłatny.

Wydarzenie rozpocznie się w czwartek rano. Zgłoszeni studenci zaprezentują swoje badania w formie krótkich, 15-minutowych referatów i posterów w siedmiu sekcjach tematycznych: architektury i budownictwa, biomedycznej, chemicznej, ekonomiczno-prawnej, roślinno-przyrodniczej, technicznej i zwierzęcej. Prace oceni grono jurorskie z poszczególnej sekcji. Autorzy najwyżej ocenionych referatów otrzymają nagrody. Ogłoszenie wyników zaplanowano na sobotę.

W tym roku swoje badania przedstawi 169 kół naukowych z 47 uczelni wyższych z całego kraju – podali organizatorzy.

Podczas konferencji zostaną przedstawione badania m.in. dotyczące „patodeweloperki”, objawów poszczepiennych po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19, wpływu sytuacji ekonomicznej na psychikę studentów podczas pandemii oraz różnic w sposobie żywienia i stylu życia studentów podczas kolejnych lockdownów.

W swoich opracowaniach studenci podejmą również tematykę aktywności turystycznej Polaków przed i w trakcie pandemii, relacji międzygatunkowej człowieka i wilka oraz wpływu stanu zdrowia opiekuna na zachowanie się kota.

Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych organizowana jest od 2015 roku przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, przy wsparciu programu stypendialnego Santander Universidades. Celem wydarzenia jest prezentacja wyników badań, które studenci prowadzą w ramach kół naukowych na swoich uczelniach.

Szczegóły dotyczące m.in. programu można znaleźć tutaj.

(PAP – Nauka w Polsce)

error: Nie kopiuj!!!