Sukces koła teatralnego MDK -srebrna rybka

Finał 39. Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki” za nami. Dwudniowe święto młodych teatrów dostarczyło wszystkim wielu wrażeń. Wystawiono spektakle konkursowe pięciu zespołów, które wygrały poprzedzające finał eliminacje. Grupa „Świerszcz nad Teatrem” z Morąskiego Domu Kultury otrzymała Srebrną Rybkę zajmując drugie miejsce. Reżyserem grupy jest Beata Cetkowska. Grupa otrzymała bon na kwotę 800 zł do wykorzystania na cele kulturalno-rekreacyjno-gastronomiczne.

Ocenili je profesjonalni jurorzy.

Na młodych aktorów czekały jeszcze tego dnia warsztaty teatralne, a wieczorem – zabawa w podchody i zwiedzanie Biskupca. Po nocy spędzonej w SP 3 na uczestników konkursu, ale i biskupieckich widzów, czekało przedstawienie „Morskie Opowieści” gdańskiego Teatru „Katarynka”. Po spektaklu wręczono nagrody laureatom „Lauru”.

Grupa „Świerszcz nad Teatrem” z Morąskiego Domu Kultury otrzymała Srebrną Rybkę zajmując drugie miejsce. Reżyserem grupy jest Beata Cetkowska. Grupa otrzymała bon na kwotę 800 zł do wykorzystania na cele kulturalno-rekreacyjno-gastronomiczne.

Wyróżnienia otrzymała Grupa Teatralna „Kochane Bachorki” z GOK w Budrach i Teatrzyk „Atomy” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupcu.

Brązową Rybkę wywalczył Teatr Dramatyczny „Cento” ze Szkoły Podstawowej nr 1w Ornecie.

Najlepsza w tegorocznym przeglądzie okazała się Grupa Teatralna „Trójeczka” ze Szkoły Podstawowej w Ostródzie. W tym roku na uczestników finału czekały w nagrodę bony pieniężne ufundowane przez dyrektorów biskupieckich PWiK i CKTiS oraz burmistrza Biskupca.

(MDK/ fot. FB -Biskupiec – Krajobraz Pełen Możliwości)