Warmia i Mazury

Świąteczny prezent dla melomanów z Warmii i Mazur

Koncerty muzyki filmowej w ramach 4. edycji „Arena Festival film&music” odbędą się 25 oraz 26 grudnia 2020 roku w trybie online. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Ten największy w północno-wschodniej Polsce festiwal muzyki filmowej organizowany jest przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskiego: Warmińsko-Mazurską Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Ze względu na reżim sanitarny tegoroczne wydarzenia odbędą się w trybie online.

Już 25 grudnia (od godz. 17) zaplanowano spotkanie z muzyką z filmów o Jamesie Bondzie. Filmy o Agencie 007 to prawdziwy fenomen kultury popularnej – od wielu dekad premiera każdego z nich budzi emocje i staje się wydarzeniem sezonu. Nieodzownie towarzyszą im nieśmiertelne piosenki. W ramach festiwalu muzyki filmowej Arena Festival film & music jeden z koncertów będzie swoistym przeglądem tych utworów. W programie m. in.: Goldfinger, Licence To Kill, Nobody Does It Better, Diamonds Are Forever, Golden Eye, Skyfall.

Dzień później (26 grudnia – godz. 17) rozpocznie się koncert poświęcony muzyce  z filmów familijnych i animowanych. Uwielbiane przez dzieci, ale i dorosłych, którym nierzadko towarzyszyły w dzieciństwie, piosenki z bajek będą zilustrowane występem znanej z polskiej edycji Mam Talent artystki Tetiany Galitsyny, która malując piaskiem opowie najpiękniejsze disneyowskie historie.

Transmisje odbędą się na platformie: https://live.filharmonia.olsztyn.pl/

Dostęp do filmów w cenie 20 zł do wykupienia na stronie filharmonii: https://bilety.filharmonia.olsztyn.pl/

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:
MUZYKA Z FILMÓW O JAMESIE BONDZIE
TRANSMISJA ONLINE: 25 grudnia 2020, godz. 17:00
Tomasz Szymuś – dyrygent
soliści: Katarzyna Łaska, Patrycja Gola, Jacek Kotlarski
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie koncertu

KINO FAMILIJNE – MALOWANE PIASKIEM

TRANSMISJA ONLINE: 26 grudnia 2020, godz. 17:00
Piotr Sułkowski – dyrygent
Tetiana Galitsyna – malowanie piaskiem
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie koncertu

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!