Światowy Dzień bez Papierosa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

Z okazji Światowego Dnia bez Papierosa Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu zaprasza na akcję profilaktyczną, która odbędzie się 25 maja 2019 roku (w sobotę) w godzinach 8.00 – 13.00 w holu głównym szpitala.

– Tego dnia będzie można wykonać bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego a także wagi i wzrostu z obliczeniem BMI. Będzie można również – za pomocą smokolizera – sprawdzić zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu – zachęca Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

– Smokolizer – nowo zakupione przez nasz szpital urządzenie, sprawdzi jak nikotyna niszcząco wpływa na nasz organizm – wyjaśnia organizatorka akcji Danuta Stanicka, edukator zdrowia i dodaje: – Palenie papierosów to nałóg, z którym niełatwo się rozstać. Niestety, osoby palące najczęściej mają podwyższony poziom dwutlenku węgla w organizmie. Smokolizer pozwoli zmierzyć zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Z pomiaru mogą w sobotę bezpłatnie skorzystać zarówno dorośli, jak i młodzież.

(WSZ Elbląg)