AktualnościHALO MORĄG

Świecimy Na Niebiesko dla Autyzmu

Już kolejny rok  2 kwietnia na terenie naszej gminy placówki edukacyjne  i wielu jej mieszkańców włącza  się w akcję z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu propagowanej co roku przez    Stowarzyszenia Na Rzecz Osób  z Autyzmem  „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu.  Od kilku lat przedszkolaki i uczniowie mają  okazję uczestniczyć w prelekcjach na temat autyzmu, robić prace plastyczne i plakaty na temat autyzmu.

Co roku, w geście solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, powstawały wspólne   „niebieskie” zdjęcia ,w niebieskich strojach przy  budynkach  w Morągu takich jak ratusz, basen, które podobnie  jak wiele budynków na całym świecie,  w tym dniu podświetlone były na niebiesko.

W tym roku z racji zaistniałej sytuacji związanej z epidemią akcja odbyła się przy wykorzystaniu środków multimedialnych.  Stowarzyszenie „Nie-Zwykłe Dzieci”  pod patronatem Fundacji Jim zaprosiło wychowawców     w szkołach i przedszkolach do wspólnego działania.  I udało się! Uczniowie, dzieci, rodzice, nauczyciele, ale też liczni mieszkańcy Morąga  aktywnie włączyli się we wspólne przedsięwzięcie,  robiąc piękne zdjęcia z niebieskimi sercami z napisem #PolskaNaNiebiesko . Zdjęcia zostały przesłane na stronę stowarzyszenia. Można je podziwiać na stowarzyszeniowym profilu facebookowym.

(Stowarzyszenie „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu)

error: Nie kopiuj!!!