AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Święta godnie, a nie głodne. Wielkanocna Zbiórka Żywności

Jak co roku, przed świętami Wielkiej Nocy, Banki Żywności zachęcają do wzięcia udziału w zbiórce żywności. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne po raz drugi odbędzie się ona w Internecie na stronie zbiorkazywnosci.pl

Pomoc to znak solidarności z innymi

Warto uświadomić sobie, że w Polsce ponad 1,6 miliona ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że do dyspozycji mają mniej niż 600 zł miesięcznie. Trwająca od roku pandemia, pogorszyła sytuację wielu Polaków. Część z nich straciła pracę, wielu zmalały dochody. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banku. Teraz potrzebują wsparcia bardziej niż zwykle. – Stół ze świątecznymi potrawami, to nie tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb człowieka, ale i ważny symbol, dający nam poczucie godności, które należy się każdemu, bez względu na status społeczny –  mówi Marek Borowski, prezes Banku Żywności w Olsztynie. – Dlatego pomoc żywnościowa w obecnych czasach nabiera większego wymiaru. Jest znakiem solidarności, bliskości i troski, pomimo fizycznego oddalenia od innych ludzi.

Tym razem przez Internet

Sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie nie napawa optymizmem i znacznie ogranicza możliwość podejmowania działań pomocowych. Bolesna jest dla nas decyzja o rezygnacji ze zbiórki żywności w tradycyjnej formie – w sklepach, w towarzystwie roześmianych wolontariuszy.

Jednak z myślą o mieszkańcach regionu, którzy szczególnie w tym czasie liczą na wsparcie, postanowiliśmy po raz drugi przeprowadzić zbiórkę żywności w Internecie. Podczas bożonarodzeniowej zbiórki udało się nam w ten sposób zebrać 6500 zł, za które kupiliśmy niepełną tonę produktów. To dużo, ale podczas tradycyjnej zbiórki do koszy ustawionych w sklepach regionu, trafia ponad 30 ton żywności. To pokazuje skalę problemu: przed świętami do potrzebujących trafia mniej wsparcia.

Dlatego zachęcamy Państwa do wirtualnego zakupu produktów na platformie www.zbiorkazywnosci.pl. Proces jest prosty i szybki. Kilka kliknięć może zamienić się w wymierną pomoc. Sklep będzie otwarty do 3 kwietnia 2021 roku.

Można też zostać e-wolontariuszem, dołączając do wydarzenia Facebooku, udostępniając publikowane przez Bank posty, szerzyć informacje o zbiórce w Internecie.

Razem możemy zdziałać więcej!

(Bank Żywności w Olsztynie)

error: Nie kopiuj!!!