Święto kultury: doceniono twórców i pasjonatów m.in.: z Morąga
Ostródzki zamek 19 maja 2025 r. stał się miejscem wyjątkowego spotkania ludzi kultury i sztuki, gdzie pokolenia łączyły się w duchu tradycji i twórczości. Miejsko-Powiatowy Dzień Działacza Kultury przyciągnął animatorów kultury, artystów, muzealników, aktorów, muzyków i wielu innych, którzy na co dzień dbają o rozwój kulturalny Powiatu Ostródzkiego. Podczas uroczystości wręczono nagrodę w dziedzinie kultury Monice Kazimierczyk, a także liczne wyróżnienia, w tym dla morążan: Jarosława Łabudzińskiego, Elżbiety Dziubińskiej oraz Pauliny Kalinowskiej.
Inni nagrodzeni to Leonard Rośkiewicz, Joanna Szymańska, Józef Podolak, Bożena Matusiak, Emilia Iwin-Kot, Katarzyna Bogusławska, Agnieszka Świłło, Ewa Majchrzak-Samojedna, Renata Ferens. Pełne emocji gratulacje, kwiaty, statuetki oraz pamiątkowe zdjęcia dopełniły uroczystości.
Wydarzenie uświetnił niezwykły pokaz uczennic z Technikum ZSZ im. Staszica w Ostródzie – Wiktorii Banaszewskiej i Sandry Czech, które zaprezentowały kreacje z finału Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Fryzjerskich „Pod Kapelusze Jesieni”. Wieczór zakończył się recitalem Zbigniewa Zamachowskiego „Nie tylko o miłości”, oferującym niezapomniane chwile z piosenką aktorską oraz utworami Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka i innych, z towarzyszeniem pianisty Romana Hudaszka.
Wydarzenie zorganizowane przez Starostę Ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego oraz Burmistrza Ostródy Rafała Dąbrowskiego było doskonałą okazją do podziękowania tym, którzy swoją pracą i pasją kształtują przyszłość kultury.
(red./Powiat Ostródzki)







