AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Sylwestrowo-noworoczny weekend na drogach Warmii i Mazur

Nowy rok przyniósł spore zmiany dla kierowców, szczególnie tych, którzy lubią mocno docisnąć pedał gazu siedząc za kierownicą. Stawki mandatów za najczęstsze drogowe wykroczenia poszły mocno w górę, co być może spowoduje, że liczba zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością znacznie spadnie. Nowy rok zaczynamy od dobrej wiadomości o tym, że nikt nie zginął na drogach Warmii i Mazur w ostatni dzień starego roku i pierwsze dni roku 2022.

W sylwestrowo-noworoczny weekend (31.12.2021-02.01.2022) policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscach 4 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 5 osób zostało rannych. W tym czasie byli wzywani również do 68 kolizji drogowych, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i zatrzymali 33 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci jak co roku dbali o to, by wszyscy wrócili bezpiecznie do swoich domów. W tym celu prowadzili m.in. kontrole prędkości. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy mogli się przekonać o tym, że zaczęły obowiązywać nowe stawki mandatów karnych. Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość, muszą się liczyć z tym, że kara za takie wykroczenie może wynieść nawet 2500 zł. Skończyły się też czasy tzw. widełek, co oznacza, że przepisy jasno precyzują kwotę mandatu za dane wykroczenie, nie pozostawiając policjantowi żadnego wyboru takiej kwoty.

Od sylwestrowego popołudnia do niedzieli na drogach powiatu ostródzkiego doszło do 4 niegroźnych kolizji. Niestety poruszali się po nich także nietrzeźwi kierujący, którzy skutecznie zostali wyeliminowani z ruchu kołowego przez ostródzkie patrole policjantów ruchu drogowego.

W sobotę (01.01.2022) w m. Kajkowo, gm. Ostróda policjanci zatrzymali do kontroli 25-letniego kierującego fordem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał wymaganych do kierowania samochodu uprawnień.

Tego samego dnia doszło do podobnego zdarzenia w Miłomłynie, gdzie 67-letni kierujący również nie posiadał stosownych uprawnień, a przy tym poruszał się swoim seatem będąc nietrzeźwym. Badanie wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie.

W niedzielę (02.01.2022) w m. Niebrzydowo Wielkie, gm. Morąg, policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 29-letnią kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwości, z wynikiem prawie promila alkoholu w organizmie prowadziła swoją toyotę. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Również w niedzielę w m. Międzylesie, gm. Ostróda do kontroli zatrzymano 21–letniego kierowcę hyundaia, który odważył się usiąść za kierownica z zawartością ponad 0,5 promila w swoim organizmie. W wyniku takiego działania zostało mu zatrzymane prawo jazdy.

W niedzielę (02.01.2022) w Morągu policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 23-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował swoim volkswagenem. Badanie wykazało obecność ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Również i temu kierującemu niezwłocznie zatrzymano prawo jazdy.

Wymienieni za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KWP Olsztyn)

error: Nie kopiuj!!!