AktualnościHalo Morąg

Szczypiorniści z Morąga triumfują w XII Pomorskim Festiwalu Piłki Ręcznej

W dniach 24-26 maja 2025 roku drużyna UKS Jedynka KODO Morąg reprezentowała nasze miasto z ogromnym sukcesem podczas XII Pomorskiego Festiwalu Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie. Zespół złożony z utalentowanych młodych zawodników zmierzył się z jedenastoma innymi drużynami z całej Polski, w tym z Gdańska, Dzierżoniowa, Świdnicy, Kwidzyna, oraz Gryfina. Morążanie zaprezentowali się z najlepszej strony, wygrywając wszystkie siedem spotkań i po raz trzeci z rzędu zdobywając pierwsze miejsce w tym prestiżowym turnieju.

W skład zwycięskiej drużyny weszli Filip Bujanecki Panko, Bartosz Sobkowiak, Marcel Wilczewski, Paweł Farjaszewski, Mikołaj Ejsymont, Szymon Białek, Antoni Jesionek, Jakub Kochański, Igor Rusiniak, Artur Kułakowski, Maciej Krypiak, Filip Wachciński, pod czujnym okiem trenera Krzysztofa Farjaszewskiego. Ten sukces jest dowodem na to, że ciężka praca i pasja mogą przynieść wspaniałe rezultaty. Gratulacje dla całego zespołu za niesamowite osiągnięcie!

(red./SP 1 Morąg)