Warmia i Mazury

szer. Wojciech Kowalczyk z drugim miejscem w Milko MTB Mazury

Milko Mazury MTB to cykl wyścigów kolarskich rozgrywanych pośród malowniczych mazurskich jezior. To okazja do przeżycia niezapomnianej, sportowej przygody połączonej z dobrą zabawą i zdrową rywalizacją. Pierwszy etap w tym roku odbył się w dniach 29-30.05 w Iławie. Szer. Kowalczyk, żołnierz 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu startował na dystansie Expert liczącym 59km. Trasa wymagająca techniki i wytrzymałości, momentami bardzo szybka, a także silna obsada zawodników. Mimo trudności Wojciech wjechał na metę drugi, z 21s stratą do zwycięzcy.

Maj dla szer. Kowalczyka był wymagającym miesiącem startów, Iława to jego trzeci pod rząd weekend startowy. Jednak już w czerwcu wraca na szkolenia do 42blp.
„Sport to dla mnie sposób na realizację siebie i spełnianie marzeń, jest to związane z wieloma wyrzeczeniami jak i życiu w ciągłym biegu. Kolarstwo trenuję już od 7 lat. Przez ten czas zdążyłem osiągnąć kilka sukcesów (tydzień temu zająłem również 2 miejsce Open na wyścigu Mazovia MTB w Legionowie) , a na pewno spełnić wiele marzeń. Z roku na rok mój poziom sportowy wzrasta, wszystko za sprawą zdrowo przemyślanego treningu. Obecnie łączę studiowanie z trenowaniem, a w krótce także z pracą. W tym wszystkim znajduję również czas na terytorialną służbę wojskową w 42blp w Morągu, poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi, z którymi wspólnie się szkolimy, aby cały czas być w gotowości bojowej i służyć lokalnej społeczności.” – komentuje szer. Wojciech Kowalczyk
Dowódca 42blp ppłk Maciej Rypiński skomentował osiągnięcia naszego żołnierza:
„Wojtka poznałem kilka lat temu, zanim 4 Warmińsko – Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zaczęła budować swoją formację i żaden z Nas nie myślał, że nasze drogi połączy jeszcze służba w Wojskach Obrony Terytorialnej. Wielokrotnie stawaliśmy na starcie i rywalizowaliśmy na prestiżowych zawodach w kolarstwie górskim MTB, które co roku odbywają się w naszym regionie – w Wyścigu Pięciu Jezior w Iławie, w Maratonie MTB w Suszu, w Pasłęku, w cyklu Cisowianka Mazowia MTB i Milko Mazury MTB oraz wielu innych. Gratuluję Wojtkowi ostatniego wyniku, ponieważ wiem z jak doskonałymi, doświadczonymi zawodnikami przyszło mu się zmierzyć. Prawdą jest, że nawet amatorski sport obarczony jest ogromnym poświęceniem i pracą jaką należy wykonać. W sportach amatorskich możemy w pewnym stopniu liczyć na pomoc sponsorów, lecz często zawodnik sam dla siebie jest trenerem, dietetykiem i serwisantem. Musimy być organizatorami swojego czasu, który dzielimy pomiędzy nauką, pracą, dla znajomych dla rodziny i oczywiście trening – a gdy przychodzi weekend pakujemy rower i jedziemy na zawody. Od pewnego czasu można zauważyć czy to w kolarstwie, biegach czy innych sportach, granica pomiędzy sportem amatorskim a wyczynowym zaczyna się zacierać, tak wysoki poziom przygotowania zawodników obserwujemy. Posiadanie jakiejkolwiek pasji i jej rozwijanie nadaje sens naszemu życiu. Uprawianie sportu hartuje w nas ducha walki i wojownika, wzmacnia nasz organizm. Stajemy się bardziej wytrzymali na zmienne warunki atmosferyczne, odporni na ból fizyczny i zmęczenie, łatwiej wychodzi nam się ze strefy komfortu. To idealne predyspozycje które żołnierz wykorzysta w swoim szkoleniu, a także w działaniach bojowych. Wojtkowi, życzę dalszych sukcesów sportowych, sukcesów w życiu prywatnym a także szkoleniowych jako żołnierzowi”.
W szeregach 42 batalionu lekkiej piechoty służbę pełnią również inni utytułowani żołnierze którzy uprawiają sporty wytrzymałościowe, siłowe, triatlon, strzelectwo, sztuki walki, są trenerami personalnymi. Stanowią ogromną wartość szkoleniową batalionu.
(Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4.Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej)

error: Nie kopiuj!!!