Warmia i Mazury

„Szkoła z klimatem” – zapraszamy miejskie szkoły ponadpodstawowe do udziału w konkursie

Do 30 kwietnia br. miejskie szkoły ponadpodstawowe mogą przesyłać zgłoszenia w konkursie „Szkoła z klimatem”. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa. Zwycięska drużyna otrzyma aż 100 tys. zł na realizację tego planu. „Szkoła z klimatem” to inicjatywa organizowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu Ministra Klimatu i Środowiska pn. „Miasto z klimatem”.

Informacje o konkursie „Szkoła z klimatem”

Konkurs NFOŚiGW „Szkoła z klimatem” jest skierowany do publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, które mają siedzibę w miastach. Uczestnikami mogą być zespoły uczniów (maksymalnie do 20 osób lub jedna klasa) pod kierownictwem opiekuna (nauczyciela).

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i ewentualnie jej najbliższego otoczenia – domów, ulic, placów, parków, budowli itp. W projekcie należy przedstawić opis stanu obecnego otoczenia szkoły, zagrożeń związanych ze zmianami klimatu i zaproponować, także w formie rysunku, sposoby na poprawę tej sytuacji.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą elektronicznego formularza konkursowego dostępnego na stronie NFOŚiGW. Termin mija do 30 kwietnia br. Dodatkowe pytania można kierować na adres: szkolazklimatem@nfosigw.gov.pl.

Konkurs „Szkoła z klimatem” został włączony do projektu Ministra Klimatu i Środowiska pn. „Miasto z klimatem”. W skład projektu wchodzi także program priorytetowy NFOŚiGW „Konkurs na najbardziej zielono-niebieski projekt – Miasto z klimatem – zielono-niebieska infrastruktura” oraz realizowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska: konkurs „Miasto z klimatem – Lider” oraz konkurs na najlepszy zrealizowany projekt „Miasto z klimatem”.

(Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie)

error: Nie kopiuj!!!