Warmia i Mazury

Szkolenia dla KGW z zakresu przygotowywania potraw

Samorząd województwa zaprasza na warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich z województwa warmińsko-mazurskiego, które potrwają od 28 do 30 kwietnia 2023 roku.

Jest to już trzecia edycja warsztatów kulinarnych, a w przeszłości uczestnicy szkolili się m.in. z zakresu przygotowywania potraw z ryb, mięsa czy potraw wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. Nie brakowało również spotkań związanych z żywnością „w duchu ZERO WASTE”.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 kwietnia 2023 roku (bądź do wyczerpania miejsc). Wypełnione formularze należy przesłać do organizatora – Studio Kulinarne „Zmokła Kura” z Białegostoku – na adres akademia@zmoklakura.pl

Warsztaty odbędą się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Sfinansowane zostaną ze środków budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Koła Gospodyń Wiejskich to jedne z najstarszych i najliczniejszych organizacji społecznych w Polsce. Początki ich działalności sięgają roku 1866. Reprezentują interesy kobiet wiejskich oraz ich rodzin. Działają na rzecz poprawy ich sytuacji społeczno-zawodowej, a także wspierają wszechstronny rozwój terenów wiejskich.

W ostatnich latach na Warmii i Mazurach obserwujemy ogromny wzrost aktywności Kół Gospodyń Wiejskich. Po latach zapomnienia coraz częściej zakładane są nowe lub dynamicznie reaktywują się stare koła.

DO POBRANIA:
– Formularz zgłoszeniowy

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!