AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Szkolenie wojskowe weekendowe dla uczniów i studentów

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej wychodzi naprzeciw uczniom szkół średnich i studentom. Dzięki wdrożonemu systemowi szkoleń „weekendowych” będą mogli zostać żołnierzami nie czekając na wakacje! Szkolenie podstawowe, które z założenia trwa 16 dni i kończy się uroczystą przysięgą wojskową w dodatkowym terminie rozpocznie się już w grudniu. Jednak odbywać się będzie w innej formie niż dotychczas, czyli w systemie mieszanym. Pierwsze 8 dni szkolenia realizowane będą w trybie weekendowym, kolejne 8 dni w trybie ciągłym podczas Ferii Zimowych.

System mieszany szkolenia podstawowego będzie realizowany w Olsztynie podczas dwóch weekendów w zbliżającym się grudniu oraz dwóch weekendów w styczniu, następnie z końcem miesiąca styczeń w naszym województwie odbędą się już na stałe wpisane w kalendarz Brygady „Ferie w Mundurze” 23.01-07.02.2021r. Podczas Ferii Zimowych ochotnicy, którzy poprzednio zrealizowali 4 weekendy będą szkolić się tylko 8 dni na koszarach jednego z batalionów Brygady. Równorzędnie z nimi będzie realizowane standardowe 16-dniowe szkolenie podstawowe.
4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej to jednostka, w której możesz służyć Ojczyźnie nie rezygnując z dotychczasowych obowiązków. Formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Jest to możliwe dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy lub szkoły.
Z systemu „mieszanego” mogą skorzystać również osoby dorosłe, którym obowiązki życia codziennego nie pozwolą na 16-dniowy wyjazd poza macierzyste miejsce zamieszkania. Aby móc zrealizować takie szkolenie jak najprędzej należy udać się do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień i złożyć wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej! Teraz można to zrobić również przez Internet https://www.zostanzolnierzem.pl/#/login
(Paulina Kucińska, Rzecznik Prasowy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej/ fot. Krzysztof Mystkowski, DWOT)

error: Nie kopiuj!!!