Warmia i Mazury

Szlak Kopernikowski – konkurs fotograficzny

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłasza nabór do konkursu fotograficznego pn. „Szlak Kopernikowski w obiektywie“. Pula nagród wynosi 10 tys. zł.

– To już trzecia edycja fotograficznej rywalizacji, pierwotnie inspirowana wielkimi rocznicami narodzin i śmierci wielkiego astronoma, jakie z rozmachem świętowaliśmy w roku ubiegłym – mówi marszałek Marcin Kuchciński. – Na Warmii, Mazurach i Powiślu jest wiele inspirujących pamiątek po Mikołaju Koperniku, funkcjonuje drogowy szlak turystyczny upamiętniający postać i jego związki z regionami, w których został wytyczony. I taki jest cel konkursu – promocja Szlaku Kopernikowskiego, popularyzacja obiektów i miejsc związanych z życiem i działalnością astronoma. Nie zapominajmy o tej wielkiej spuściźnie.

Do konkursu można zgłaszać fotografie (max. 5) przedstawiające obiekty i miejsca związane z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika na Szlaku Kopernikowskim, który znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. Prace nie powinny ukazywać wizerunków osób, chyba że osoby te stanowią jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy impreza publiczna.

Fotografia może być poddana obróbce cyfrowej, która nie modyfikuje w znacznym stopniu faktycznego obrazu przedstawianego obiektu czy miejsca. Moment wykonania zdjęcia jest ograniczony do dwóch lat wstecz od daty jego ogłoszenia.

Nagrody:

I miejsce – 5 tys. zł brutto,
II miejsce – 3 tys. zł brutto,
III miejsce – 2 tys. zł brutto.

DO POBRANIA:
Regulamin konkursu – 2024

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!