Szlakiem Mikołaja Kopernika – nowa edycja konkursu

Samorząd województwa zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w kolejnej edycji konkursu informatycznego „Szlakiem Mikołaja Kopernika”.

Tematem tegorocznej edycji jest hasło „Kopernik patrzył nie tylko w niebo”, bo warto wiedzieć, że Mikołaj Kopernik był nie tylko astronomem, ale jak na człowieka renesansu przystało, łączył działalność w wielu dziedzinach, takich jak matematyka, medycyna, prawo, ekonomia, dyplomacja, kartografia, czy strategia wojskowa.

Samorząd stawia przede wszystkim na łączenie umiejętności informatycznych z umiejętnościami pozyskiwania wiedzy, rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, docierania do wiarygodnych źródeł, nowatorskiego ich przedstawiania oraz wykorzystywania z zastosowaniem innowacyjnych narzędzi.

Zachęcamy do przygotowania projektów, które przybliżą postać Mikołaja Kopernika na przykład jako stratega, ekonomistę, czy lekarza, ale też będą stanowiły narzędzie do dalszej pracy lub wykorzystania przez użytkowników.

Zapraszamy do zabawy ze sztuczną inteligencją, z rozszerzoną rzeczywistością, do pracy w różnych środowiskach i technologiach, do wykorzystania takich produktów województwa warmińsko-mazurskiego jak: #genwarmiiimazur, #copernicoin, #szlakkopernikowski, #warmiaimazury.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone, ale też mają szansę stać się narzędziem promocji regionu, a dla autorów mogą stać się przepustką do kariery, bo w branży IT wiek nie gra roli.

Zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja 2021 roku. Finałowa gala odbędzie się 12 czerwca 2021 r.

Wszelkie informacje będą podawane również na Facebooku https://www.facebook.com/Chceinternetpl/

DO POBRANIA:
– Regulamin konkursu
– Formularz zgłoszeniowy
– Oświadczenie w sprawie zgody na przetwarzanie danych osobowych
– Oświadczenie dotyczące wykorzystania wizerunku
Oświadczenie do celów podatkowych
– Plakat konkursu

(wwim)