AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Szpital otrzymał finansowe wsparcie

Szpital Miejski w Morągu otrzymał blisko 400 tys. zł dofinansowania unijnego. W minionym tygodniu Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego zatwierdził przekazanie dodatkowych środków na wsparcie służby zdrowia w warunkach pandemii. Lecznica z Morąga wykorzysta środki na doposażenie w sprzęt, aparaturę medyczną oraz środki ochrony osobistej personelu.

– Systematycznie odpowiadamy na potrzeby szpitali, zasilając je w dużej mierze strumieniem funduszy unijnych. Sytuacja epidemiologiczna wymaga ciągłego zabezpieczenia w dodatkowe środki ochrony osobistej i specjalistyczny sprzęt, dlatego maksymalnie uprościliśmy ścieżkę dofinansowania unijnego  – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Wsparcie dodatkowymi funduszami unijnymi  m.in.: morąskiego szpitala było możliwe dzięki przesunięciom środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020, jakich zarząd województwa dokonał wewnątrz programu na samym początku pandemii.

Nabór wniosków prowadzono w trybie nadzwyczajnym.
Z unijnego wsparcia cieszy się prezes Szpitala Miejskiego w Morągu, Ewa Michałowska:

Jak szpital podpisze umowę, to zostanie ogłoszony przetarg na zakup nowego sprzętu. Prezes morąskiej lecznicy już wie co placówce potrzeba:

Szpital Miejski w Morągu przygotowuje się także do kolejnego konkursu z RPO, ponieważ potrzebny jest nowy sprzęt do diagnostyki:

Ewa Michałowska wydała również oświadczenie dotyczące zachorowań na koronawirusa w morąskim szpitalu:

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!