Szpital pozyskał nowoczesny sprzęt kardiologiczny

Oddział Chorób Wewnętrznych morąskiego szpitala – sala intensywnego nadzoru kardiologicznego została doposażona w bardzo nowoczesną centralę monitorującą wraz z czterema kardiomonitorami.

– Skorzystaliśmy z programu Ministra Zdrowia w zakresie profilaktyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego. Minister ogłosił konkurs właśnie na doposażanie tychże oddziałów. Złożony przez nas wniosek przeszedł bardzo pozytywną weryfikację merytoryczną i formalną. Otrzymaliśmy dofinansowanie – mówi Ewa Michałowska, prezes spółki „Szpital Miejski” w Morągu.

Centrala monitorująca została zakupiona za kwotę ok. 80 tys. złotych,  z czego 60 tys. złotych pochodzi z Ministerstwa Zdrowia, natomiast 20 tys. zł to był wkład własny szpitala.

– Bardzo cieszymy się z tego zakupu, ponieważ centrala, która była na wyposażaniu naszego oddziału była mocno wyeksploatowana. Ulegała częstym awariom, co stanowiło zagrożenie dla pacjentów – dodaje Ewa Michałowska.

Morąski samorząd również wsparł Szpital Miejski w Morągu. –  W 2018 roku gmina przekazała kwotę 60 tys. złotych na doposażanie oddziału wewnętrznego na zakup łóżek, szafek i materacy przeciwodleżynowych – mówi Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga.

(red./fot. dw)