AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Taekwondo Morąg – rozpoczął się nowy nabór

Klub Sportowy Victoria Morąg istnieje od 17 lat. Od początku swojej działalności szkolimy dzieci i młodzież w olimpijskiej odmianie taekwondo i związani jesteśmy z Polskim Związkiem Taekwondo Olimpijskiego. Zapraszamy na treningi, szczegółowe informacje można uzyskać u trenerów.

Taekwondo – narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei. Początkowo zostało stworzone do celów militarnych, następnie zostało zaadaptowane do użytku cywilnego, jego twórcą jest gen. Choi Hong-Hi. Obecnie jest jedną z pełnoprawnych dyscyplin olimpijskich.

Taekwondo to sztuka walki, której towarzyszą konkretne zasady moralne. Wśród pięciu głównych zasad  znajdują się:

grzeczność i uprzejmość,

rzetelność i uczciwość,

wytrwałość,

opanowanie i samokontrola,

odwaga i nieugięty duch.

Klub Sportowy Victoria Morąg istnieje od 17 lat. Od początku swojej działalności szkolimy dzieci i młodzież w olimpijskiej odmianie taekwondo i związani jesteśmy z Polskim Związkiem Taekwondo Olimpijskiego. Od początku, nasza działalność odbywa się na terenie Morąga. Nasi zawodnicy zdobywali najwyższe osiągnięcia podczas Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów. Wielu naszych zawodników reprezentowało barwy narodowe w Mistrzostwach Europy. Nasi zawodnicy nie tylko zdobywali najwyższe laury w Polsce, ale również  medale na mocno obsadzonych zawodach zagranicznych oraz Pucharach Świata.

W naszym klubie od początku działalności, nastawieni byliśmy nie tylko na sport, ale również na wychowanie młodych ludzi. Nikogo chyba nie trzeba dzisiaj przekonywać, jak ważną rolę spełnia sport w codziennym życiu człowieka i jak ogromny wpływ ma na kształtowanie postawy i sprawności fizycznej młodych ludzi oraz na „rzeźbienie” ich osobowości i tożsamości. Nie ma takiej drugiej dziedziny jak sport. To tu trenerom nadarza się okazja pracy nad poczuciem własnej wartości i samooceny zawodników. Umiejętność wygrywania jest nie mniej ważna niż umiejętność godzenia się z porażką.

W naszym klubie stawiamy nie tylko na sport, ale również na wszechstronny rozwój młodych ludzi oraz kształtowanie ich osobowości. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy oraz trenerzy, pasjonaci sportów walki,  którzy przez cały czas podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze względu na swoje walory ogólnorozwojowe, taekwondo cieszy się dużą popularnością wśród adeptów sportów walki.

 Zapraszamy na treningi, szczegółowe informacje można uzyskać u trenerów.

 Bartosz Małecki tel. – 600290931

 Anna Jabłońska tel. 512203023

 Grzegorz Iwaniec tel. 888501661

(Bartosz Małecki/ fot. arch. klubu)

error: Nie kopiuj!!!