AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKA

„Tajemnice Cyberświata” w morąskiej Pracowni Orange

Innowacyjny projekt – Tajemnice Cyberświata!  realizowany jest w ramach programu Pracownie Orange w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

Tajemnice Cyberświata to wyjątkowy projekt, który łączy w sobie edukację z zabawą. Tworzymy interaktywną książeczkę, komiks i planer, które w przystępny sposób wyjaśnią Wam zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. Dzięki warsztatom dowiecie się, jak chronić swoje dane w internecie, czym jest cyberprzemoc, hejt, oraz jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii – mówi jego pomysłodawca Bartosz Jarzynka.

Projekt podzielony jest na trzy główne warsztaty:

  1. Sztuczna inteligencja
  2. Cyberbezpieczeństwo
  3. Tworzenie książeczki/komiksu/planera

Na warsztatach wakacyjnych które będą się odbywać w pracowni, zgłębimy tajniki cyfrowego świata. Prowadzący Bartosz Jarzynka zapewni profesjonalne wsparcie i ciekawą edukacyjną przygodę.

Projekt „Tajemnice Cyberświata” jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku 13+, którzy są zainteresowani światem technologii i chcą wiedzieć, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i osoby dorosłe znajdą w nim coś dla siebie.

Dlaczego chcemy zrealizować ten projekt?

  1. Edukacja i świadomość: W dobie cyfryzacji edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa jest niezmiernie ważna. Chcemy, abyście zrozumieli, jak chronić swoje dane i jak działają nowoczesne technologie.
  2. Zabawa i nauka: Łącząc elementy książeczki, komiksu i planera, tworzymy angażujący materiał, który bawi i uczy jednocześnie.
  3. Dostępność narzędzi: Dzięki wykorzystaniu programu graficznego Canva, nasz projekt jest łatwo dostępny i kreatywny.
  4. Inspirowanie do zainteresowania technologią: Chcemy zainspirować Was do rozwijania swoich zainteresowań w dziedzinie technologii i cyberbezpieczeństwa.

Celem projektu jest budowanie świadomej i bezpiecznej cyfrowo społeczności. Razem możemy stworzyć coś wyjątkowego!

Serdecznie zapraszamy do udziału i śledzenia naszych działań na Facebooku: https://www.facebook.com/tajemnicecyberswiata

Więcej informacji już wkrótce! Bądźcie na bieżąco!

Warsztaty wakacyjne startują już niebawem, Do zobaczenia!

(org.)

error: Nie kopiuj!!!