Teatr bez kostiumów, sytuacji scenicznych i dekoracji w Morągu

Teatr przy Stoliku czyli teatr bez kostiumów, sytuacji scenicznych i dekoracji , ale z pełną aktorską interpretacją, kolejny raz zagościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu.

– Pomysł „Teatru przy Stoliku” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu zrodził się kilka lat temu i wszedł już na stałe do naszej oferty. Każdego roku, kiedy zbliża się dzień bibliotekarza, przyjeżdżają do nas aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie z nową bardzo atrakcyjną sztuką. Zwykle jest to dramat współczesny, komedia, która uczy i jednocześnie bawi – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor MBP w Morągu.

Tym razem byli to: Wiesława Szymańska i Artur Steranko przedstawili  sztukę Michele Rimi pt.: „BANALNA HISTORIA”.

Do modnego hotelu, z egzemplarzem popularnego poradnika „Seks dla opornych” przyjeżdża dojrzała para małżeńska z „misją” rewitalizacji swojego związku. Przeżyte lata zrobiły swoje: troje dzieci, codzienna rutyna, stres i tak dalej i tak dalej. Słowem – proza życia w pełnym rodzinno-zawodowym wymiarze. Karol i Barbara podejmują jednak próbę sprostania wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom…

„Teatr przy stoliku” powstał przy olsztyńskim Teatrze im. Stefana Jaracza. Od kilku lat jego działaniom patronuje Towarzystwo Kultury Teatralnej Warmii i Mazur.

– Teatr przy stoliku, jest teatrem bardzo specyficznym, ponieważ nie ma w nim prawdziwych rekwizytów teatralnych, kostiumów, scenografii, ale jest za to profesjonalna gra aktorska. Publicznośc przychodząc na teatr przy stoliku czuje się jak w prawdziwym teatrze – dodaje Elżbieta Dziubińska. (red./fot.dw)