Warmia i Mazury

Teatralne wydarzenia na olsztyńskim zamku

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Muzeum Warmii i Mazur zapraszają na plenerowy festiwal „TEATR JARACZA NA ZAMKU”, który potrwa do 22 sierpnia 2020 roku. Wydarzenie wspiera m.in. samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną spektakle olsztyńskiego teatru w otwartych przestrzeniach – klimatycznym dziedzińcu olsztyńskiego zamku oraz dziedzińcu teatralnym.

W repertuarze znajdą się tytuły skierowane do różnych grup odbiorców. Na dziedzińcu zamkowym Muzeum Warmii i Mazur trzykrotnie zaprezentowany zostanie „Wróg publiczny” Istvána Tasnádiego w reżyserii Zbigniewa Brzozy.
Prapremiera spektaklu odbyła się w Teatrze Jaracza tuż przed zamknięciem instytucji kultury z powodu pandemii koronawirusa, więc można powiedzieć, że będzie to nowe przedstawienie, w dodatku wysoko ocenione przez krytyków.

Kolejnym spektaklem, który zostanie zaprezentowany w wyjątkowej scenerii Zamku, będzie przedstawienie „Dulscy. Tragifarsa kołtuńska” na podstawie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Wojciecha Malajkata to propozycja dla widzów spragnionych inteligentnej rozrywki. Ta sztuka ma długą historię w olsztyńskim teatrze, a najnowsza inscenizacja Zapolskiej została doceniona przez prasę branżową oraz olsztyńską publiczność.

Kolejne trzy tytuły zaprezentowane zostaną na teatralnym dziedzińcu. Pierwszym z nich będzie spektakl „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy w reżyserii Łukasza Barczyka. To przejmujący spektakl o rozliczaniu się z przeszłością. Z kolei „Jeremi się ogarnia. LOL” to przedstawienie familijne, które podbiło serca młodzieży. Pokazywaliśmy je w północno-wschodniej Polsce w ramach programu Teatr Polska.

Repertuar dopełni czarna komedia „Czuwanie” Morrisa Panycha w reżyserii Justyny Celedy ze znakomitą kreacją Ireny Telesz-Burczyk.

W ramach festiwalu we współpracy ze Studium Reportażu działającym przy Teatrze Jaracza odbędzie się spotkanie z Adamem Wajrakiem. Dodatkowo zaprezentowane zostanie czytanie performatywne na podstawie książki „Wilki”.
Repertuar:
7, 8 sierpnia, godz. 19:30, Dziedziniec zamkowy (ul. Zamkowa 2)
István Tasnádi WRÓG PUBLICZNY

11 sierpnia godz. 19:30, Dziedziniec zamkowy (ul. Zamkowa 2)
DULSCY. TRAGIFARSA KOŁTUŃSKA według Gabrieli Zapolskiej

14, 16 sierpnia godz. 20:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Marcin Wicha RZECZY, KTÓRYCH NIE WYRZUCIŁEM

19 sierpnia (środa) godz. 20:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Szymon Jachimek JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL

21 sierpnia (piątek) godz. 17:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Adam Wajrak WILKI – czytanie performatywne i spotkanie z autorem

21, 22 sierpnia godz. 20:00, Dziedziniec Teatru (od ul. Skłodowskiej-Curie)
Morris Panych CZUWANIE

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!