Warmia i Mazury

Tegoroczna Kortowiada 2020 odbędzie się online

Chociaż 61 edycja Kortowiady była już praktycznie gotowa, a jej organizatorzy  przygotowani, to niestety sytuacja w kraju zmusiła ich do przygotowania czegoś innego. W tym roku Kortowiada odbędzie się online.

– W obecnej sytuacji nie mogliśmy pozwolić na to, żeby cokolwiek pozbawiło nas kompletnie klimatu Kortowiady, który wszyscy tak bardzo kochamy. Przez 3 dni będziemy razem z Wami w Waszych domach! – podkreślają organizatorzy.

Co na Was czeka?
Piątek (22 maja): Super Niespodzianka ~ Parada vibes ~
Sobota (23 maja): Mega Niespodzianka ~ Koncertowy odlot ~
Niedziela (24 maja): Hiper Niespodzianka ~ Kulinarne uniesienie ~

Impreza odbywająca w połowie maja, której pierwsza edycja odbyła się w 1958. roku. Kortowiada trwa 4 dni, chociaż imprezy towarzyszące Olsztyńskim Juwenaliom odbywają się na kilka dni przed nimi. W licznych koncertach i wydarzeniach biorą udział zarówno studenci, mieszkańcy miasta jak i osoby, które z Kortowem łączą wspomnienia akademickich czasów. Od kilku lat według statystyk na Kortowiadzie bawi się ok. 100 tysięcy osób. W 2006 i 2008 Kortowiadę uznano za najbezpieczniejsze juwenalia w Polsce. Należy również wspomnieć, że to wydarzenie dwukrotnie zdobyło nagrodę za najlepsze Juwenalia. Co roku studenci poza koncertami organizują m.in. Korto Strong – zawody na najsilniejszego studenta, Wenus Show – wybory najpiękniejszej studentki, konkurs na wystrój akademików, bój wydziałów, rywalizacje sportowe, festiwal kolorów, pokaz tańca z ogniem oraz turnieje komputerowe. Podczas Kortowiady wszystkie imprezy odbywają się na Kortowie, co nadaje juwenaliom, niespotykany nigdzie indziej charakter. Nieodłącznym elementem Kortowiady i znakiem przynależności studentów do danego wydziału jest koszulka wydziałowa. Autorskie koszulki są projektowane i wybierane przez studentów każdego z wydziałów w drodze konkursu. Koszulki są również swoistym biletem wstępu na tzw. „imprezy zamknięte” odbywające się w namiocie (jest to jedno z 3 miejsc, w których odbywają się koncerty). Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Juwenalia posiadają także swój oficjalny hymn – utwór „Kortowiada”, nagrany przez zespół Enej do słów Bartłomieja Kroma. W 2008 przywrócono, po kilku latach nieobecności, Paradę Wydziałów ulicami miasta, podczas której blisko 20 tysięcy studentów dumnie reprezentuje nasz Uniwersytet i studencką brać

Jesteście ciekawi? Obserwujcie nasz Fanpage Kortowiada – najlepsze juwenalia w Polsce UWM w Olsztynie i wyczekujcie wspólnego spotkania!

Oficjalne wydarzenie Kortowiada online 2020

(red./org.)

error: Nie kopiuj!!!