Teraz w pociągach Polregio zapłacimy także kartą

Drużyny konduktorskie POLREGIO w całej Polsce zostały wyposażone w mobilne terminale do płatności kartą. Już od kilku tygodni pasażerowie największego przewoźnika mają także możliwość potwierdzenia tożsamości za pomocą smartfonu.

Płatności kartą w pociągach to kolejne udogodnienie wprowadzone przez POLREGIO w celu zapewnienia maksimum wygody podróżującym. – Z żelazną konsekwencją wprowadzamy kolejne ułatwienia w obsłudze pasażerów. Teraz na pokładzie każdego pociągu POLREGIO, których dziennie uruchamiamy średnio 1900, zapłacimy także kartą płatniczą. Warto dodać, że nasze drużyny konduktorskie już od ponad roku posiadają najnowocześniejsze w Polsce terminale do sprzedaży biletów, a pod koniec lipca br. zakończyliśmy także wprowadzanie mobilnych urządzeń do płatności kartą. Jesteśmy jednym z czterech pasażerskich przewoźników kolejowych w Polsce, którzy oferują taką możliwość pasażerom – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy Spółki Przewozy Regionalne, właściciela marki POLREGIO.

Kolejnym udogodnieniem dla pasażerów jest możliwość potwierdzenia swojej tożsamości przy pomocy platformy mObywatel. Aplikacja mObywatel wprowadzona przez Ministerstwo Cyfryzacji pozwala na wygodne przechowywanie i użycie dokumentów, takich jak dowód osobisty czy prawo jazdy. W ramach funkcji mTożsamość można bezpiecznie przechowywać i potwierdzać tożsamość za pomocą dowodu osobistego, a także legitymacji szkolnej czy studenckiej, bez potrzeby posiadania przy sobie fizycznego dokumentu.

– Coraz więcej naszych pasażerów kupuje bilety przez Internet, a smartfony towarzyszą im  niemal w każdej chwili. Aplikacja mObywatel to kolejne udogodnienie, które wpisuje się w nasze działania nad ułatwieniem obsługi pasażerów. Przypomnę, że od niedawna funkcjonuje nasza aplikacja mobilna POLREGIO, która umożliwia zakup biletów w łatwy i przyjemny sposób – powiedziała Anna Lenarczyk.

POLREGIO jest największym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1900 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie, a także kilka komercyjnych pociągów superREGIO, np. do Zatoru w Małopolsce. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta ponad 81 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. Priorytetem Spółki stało się m.in. podniesienie jakości obsługi pasażerów i to z myślą o ich wygodzie stale wprowadzane są nowe udogodnienia oraz innowacyjne rozwiązania. Dla podróżujących nowymi i zmodernizowanymi składami POLREGIO dostępne są m.in. ładowarki indukcyjne, darmowe WiFi czy klimatyzacja. (”Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (POLREGIO))