TERYTORIALSI SPEŁNIAJĄ MARZENIA OLI

W sobotę, 2 lutego w Olsztynie, w przeddzień przysięgi wojskowej, 4 Warmińsko -Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej im. Gracjana Klaudiusza Fróga ps.: „Szczerbiec” odwiedziła  Ola z rodziną.  Dzięki Terytorialsom spełniło się marzenie niepełnosprawnej olsztynianki. Dwunastoletnia dziewczynka, choć przez chwilę mogła poczuć smak żołnierskiego życia i wraz ze swoim rodzeństwem z ogromnym zainteresowaniem obserwowała wszystko, co wokół niej się działo.

Ola miała  okazję poznać Terytorialsów, zobaczyć i dotknąć sprzęt wojskowy oraz spróbować wojskowej indywidualnej racji żywnościowej. Dowiedziała się między innymi jak żołnierze w warunkach polowych przyrządzają sobie ciepły posiłek. Jednak szczególną uwagę Oli przyciągnął sprzęt wojskowy – przede wszystkim motocykl KAWASAKI Versys 650 ABS oraz QUAD TGB 1000. Uśmiech i radość dziewczynki potwierdziły nam, że warto spełniać dziecięce marzenia.

Ola, mimo swojej niepełnosprawności udowodniła, że nie ma żadnych przeszkód, aby realizować swoje marzenia. Z entuzjazmem i zainteresowaniem uczestniczyła w przygotowanym specjalnie dla niej pokazie. Szczęśliwa Ola opuściła koszary oraz zapowiedziała, że chciałaby jeszcze do nas wrócić.

Olu, czekamy!  (Sabina Yedigariyan, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej w Olsztynie)