Tomasz Sekielski ponownie odwiedził Morąg

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu była organizatorem spotkania z gościem specjalnym – Tomaszem Sekielskim. Była to druga wizyta znanego dziennikarza w bibliotece w Morągu. Podczas ubiegłorocznego spotkania T. Sekielski opowiadał o swojej twórczości literackiej. Tym razem poruszony został nieco bardziej kontrowersyjny temat. W programie wydarzenia miała miejsce prezentacja fragmentów filmu o pedofilii w Kościele katolickim pt. “Tylko nie mów nikomu” oraz panel dyskusyjny poświęcony pracy dziennikarza śledczego i reportera.

Tomasz Sekielski jest pomysłodawcą i założyciel wydawnictwa „Od deski do deski”. To także dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Obecnie również wydawca. Jest twórcą wielu programów telewizyjnych (m.in. Prześwietlenie, Teraz My!, Czarno na białym, Po prostu), a także filmów dokumentalnych (m.in. Władcy marionetek). Jest autorem bestsellerowej trylogii „Sejf” oraz trylogii „SUSZA”, której ostatnia część ukaże się w 2019 roku. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami: m.in. Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel. Przez dwa lata, w  programie „Po prostu” na antenie TVP1 ukazywał się jego 45-minutowy reportaż nt. najważniejszych lub najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń na świecie np. nt. morderstwa Litwinienki, kartele narkotykowe w Meksyku, problemy żołnierzy walczących na froncie na Ukrainie, obozy dla  uchodźców (Calle), terroryzm itd. W 2017 roku zrealizował dla telewizji FOKUS cykl filmów dokumentalnych pt. „Teoria spisku”. Przy pracy nad tą serią odnalazł zagubione dowody ze śledztwa dotyczącego morderstwa premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji. Jest pomysłodawcą oraz twórcą filmu o pedofilii w kościele katolickim pt. “Tylko nie mów nikomu”, który w całości został zrealizowany ze zbiórki społecznej.

Tomasz Sekielski powiedział m.in.: że zamierza kontynuować temat pedofilii w Kościele.

– Jesienią będzie druga część „Tylko nie mów nikomu”. Pierwszą udało nam się zrobić dzięki wsparciu internautów. Dzięki temu, że dokument powstał zupełnie niezależnie poprzez zbiórkę internetową, zapewniło nam to wolność twórczą i swobodę. Jednocześnie trudno nam przypiąć jakąś łatkę – mówił.

Tutaj znajduje się pełna relacja ze spotkania , zarejestrowana przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Morągu: https://www.facebook.com/bibliotekamorag/videos/2753653784664061/

(red./fot. dw)