AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Tragiczne zakończenie weekendu na drogach regionu

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Niestety, weekend zakończył się tragicznie. W niedzielę wieczorem doszło do wypadku drogowego, w którym zginęły 2 osoby.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji drogowych. W tym czasie w ręce funkcjonariuszy trafiło 2 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Obie te osoby zostały zatrzymane przez patrole dzielnicowych.

Wczoraj (08.03) około godz. 3:00 nad ranem ostródzcy dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierowcę opla. W trakcie interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą 38- latek jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Tego samego dnia popołudniu patrol dzielnicowych z morąskiego komisariatu zatrzymał do kontroli kierowcę mercedesa. Za kierownicą siedział 25- latek. Jak okazało się, młody kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie również zadecyduje sąd.

Wczoraj (08.03) około godz. 21:30 w okolicach m. Niebrzydowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń, 36- letni kierowca volkswagena jadąc w kierunku Morąga z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Zginął na miejscu. Jechał z pasażerem. Niestety, mimo reanimacji, mężczyzna również zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

Jak ustalili policjanci, 36- letni kierujący volkswagenem posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

(KPP Ostróda/ źródło zdjęcia: osoba prywatna)

error: Nie kopiuj!!!