Warmia i Mazury

Tragiczny bilans na drogach Warmii i Mazur minionej doby

Minionej doby na Warmii i Mazurach doszło do ośmiu zdarzeń drogowych, z czego dwa to były poważne wypadki drogowe. Siedem osób wymagało hospitalizacji (w tym dwoje dzieci), a dwóch 21-letnich mężczyzn poniosło śmierć.

Najpoważniejszy wypadek wydarzył się 21 sierpnia w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej DW600 w okolicy Rybna w pow. mrągowskim. Samochód osobowy, którym podróżowało trzech 21-latków, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, dwie osoby bez oznak życia znajdowały się poza pojazdem. W samochodzie znajdowała się trzecia osoba – przytomny mężczyzna z widocznymi obrażeniami, był uwięziony w pojeździe. Strażacy przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego. Został zabrany do szpitala. Niestety pomimo prób strażaków i ratowników medycznych, nie udało się przywrócić funkcji życiowych dwóm pozostałym poszkodowanym.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Wójtowo – pow. olsztyński. Na DK16 zderzyło się aż pięć samochodów. Trzy auta osobowe i dwa dostawcze. Pojazdami w sumie podróżowało trzynaście osób. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci zostały zabrane do szpitala.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas podróży. Aura sprzyja, jednak ruch na drogach woj. warmińsko-mazurskiego, zwłaszcza w okresie wakacji jest wzmożony. Zadbajmy o bezpieczeństwo w podróży.

(st. kpt. Grzegorz Różański/ fot. st. kpt. Jakub Tutka)

error: Nie kopiuj!!!