AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Tragiczny w skutkach weekend na drogach powiatu

Podczas ostatniego weekendu doszło do dwóch wypadków drogowych. W jednym z nich zginęły dwie osoby. Policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierujących.

Ostatni weekend na drogach naszego regionu rozpoczął się tragicznie. W miniony piątek (16.10.2020r.) na drodze wojewódzkiej 542, w miejscowości Kalbornia gm. Dąbrówno, około godziny 19:00 doszło do wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący mitsubishi jadąc w kierunku Działdowa, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu, pomimo reanimacji zmarł pasażer tego pojazdu. Następnego dnia na skutek poniesionych obrażeń zmarł również kierujący autem.

Policjanci pracowali również na miejscu drugiego z wypadków, do którego doszło w minioną sobotę (17.10.2020r.) około godziny 14:00 na terenie gminy Morąg. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo osobową toyotą yaris kobiecie. W wyniku czego zjechała ona na przeciwległy pas jezdni i zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem marki Toyota Rav 4. Na skutek tego zdarzenia do szpitala z urazami klatki piersiowej trafiła kierująca osobową toyota yaris.

Podczas minionego weekendu w ręce policjantów trafiło dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich został zatrzymany przez policjanta, będącego już po służbie. Drugie zatrzymanie to efekt czujności pracowników jednej ze stacji benzynowej na terenie Morąga.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miniony piątek (16.10.2020). Około godziny 19:00 funkcjonariusz ostródzkiej komendy będąc już po służbie zauważył mężczyznę, który wzbudził jego zainteresowanie, ponieważ jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod działaniem alkoholu. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że mężczyzna ten kierował osobowym bmw. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się. Zatrzymany przez niego 37- latek nie tylko był pijany ale posiadał również przy sobie narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł w ręce policjantów również w miniony piątek (16.10.2020r.). Został ona zatrzymany późnym wieczorem na terenie Morąga dzięki czujności pracowników stacji benzynowej. 45-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie poruszał się osobowym fordem. Dodatkowo w czasie kontroli okazało się że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania.

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!