AktualnościHALO MORĄG

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Warny (w gm. Miłakowo). Według wstępnych ustaleń 23- letni kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia auta uderzając w przydrożne drzewo. 18- letnia pasażerka zginęła na miejscu.

– Do zdarzenia doszło wczoraj (13.06.2021r.) około godz. 20:00 w m. Warny (gm. Miłakowo). Według wstępnych ustaleń kierujący audi 23- latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i doprowadził do wywrócenia pojazdu uderzając w drzewo. Młody mężczyzna jechał z pasażerką. Niestety, 18- latka zginęła na miejscu. Kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wstępne ustalenia wskazują, że znajdował się pod działaniem alkoholu. Ponadto, posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – relacjonuje mł. asp. Anna Balińska, oficer prasowy ostródzkiej policji.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki. Do akcji ratowniczej zadysponowano dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z morąskiej JRG oraz dwa samochody pożarnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej z Miłakowa.

– Siła uderzenia była potężna, auto dosłownie zostało rozerwane na części. Strażacy na miejscu zdarzenia zastali rozbity samochód osobowy, w którym znajdowała się nieprzytomna młoda kobieta. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd, był w ogólnym stanie dobrym. Został zabrany do szpitala. Strażacy ewakuowali kobietę z pojazdu, nie stwierdzili u niej czynności życiowych, przystąpili do reanimacji. Przez kilkadziesiąt minut, wraz z ratownikami medycznymi reanimowali 18-latkę. Niestety obrażenia były zbyt rozległe, nie udało się przywrócić czynności życiowych u poszkodowanej. Dalsze działania straży pożarnej polegały na pomocy policji w oświetleniu miejsca wypadku – opowiada st. kpt. Grzegorz Różański, oficer prasowy ostródzkich strażaków.

Trwa ustalanie wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego w skutkach wypadku.

(red./fot.  ogn. Marek Sydorczyk)

error: Nie kopiuj!!!