AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy na DK 16

W środę 15 grudnia kilka minut przed godziną dziewiątą doszło do poważnego wypadku drogowego na drodze krajowej nr 16, w okolicy miejscowości Stare Jabłonki. Czołowo zderzył się samochód dostawczy z wojskową ciężarówką, która następnie także czołowo zderzyła się z osobowym renaultem.

Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Dyspozycję wyjazdu otrzymały również ochotnicze straże pożarne ze Starych Jabłonek i Idzbarka. Na miejsce zdarzenia udał się także st. kpt. Rafał Napiórkowski Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie. Strażacy na miejscu wypadku zastali potężnie rozbite pojazdy, których elementy rozrzucone były na kilkudziesięciometrowym odcinku jezdni. W samochodzie dostawczym znajdował się kierujący nim mężczyzna bez oznak życia. Lekarz zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Wojskową ciężarówką podróżowało dwóch mężczyzn, którzy odnieśli powierzchowne obrażenia. Nie wymagali hospitalizacji. Samochodem osobowym podróżowała kobieta z siedmioletnim synem. U poszkodowanej stwierdzono urazy kończyn górnych i biodra. Wraz z synem została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia oraz pojazdy pod względem pożarowym. Ponadto wspomogli policjantów w organizacji objazdów oraz usunęli płyny eksploatacyjne z jezdni. Droga krajowa nr 16 w obrębie wypadku zablokowana była prawie 4 godziny.

Komunikat policji w tej sprawie:

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj na drodze nr 16 w m. Stare Jabłonki. Na miejscu zginął 63-letni mężczyzna kierujący autem dostawczym.

W środę (15.12.2021r.) około godziny 09:00 na drodze krajowej numer 16 w okolicy m. Stare Jabłonki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, tj. ciężarówki wojskowej iveco, dostawczego busa tej samej marki oraz samochodu osobowego renault. Według wstępnych ustaleń, kierujący samochodem dostawczym iveco z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadący z naprzeciwka wojskowy samochód ciężarowy, który następnie uderzył w osobowe renault. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca busa. Poszkodowane zostały również osoby podróżujące renault, które z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala. O dużym szczęściu mogą mówić kierowca i pasażer ciężarówki, którzy ze zdarzenia wyszli bez żadnych obrażeń. Policjanci na miejscu pracowali pod nadzorem Prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostródzie.

W związku z wypadkiem wprowadzono objazdy przez Olsztynek oraz Stare Jabłonki.

(st. kpt. Grzegorz Różański /KPP Ostróda/ fot.  st. kpt. Grzegorz Różański/ bryg. Adam Zaręba)

error: Nie kopiuj!!!