Warmia i Mazury

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy w Gierzwałdzie

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w m. Gierzwałd. W wypadku zginął 23- letni mieszkaniec powiatu nidzickiego. Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje. To w nich ginie najwięcej osób i najwięcej ich uczestników odnosi bardzo poważne obrażenia. Niestety często dochodzi do nich wtedy, gry prędkość auta zsumuje się z młodzieńczą brawurą.

Dziś rano (07.02) około godz. 4:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w m. Gierzwałd. Według wstępnych ustaleń 23- letni kierowca bmw jadąc w kierunku Ostródy z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Młody kierowca zginął na miejscu. Jechał sam.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

To już 10 w tym roku ofiara wypadku drogowego na Warmii i Mazurach. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje główną przyczyną tych najniebezpieczniejszych zdarzeń drogowych. Wypadki, do których dochodzi przez niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, niosą ze sobą najpoważniejsze konsekwencje, którymi są śmierć i poważne obrażenia ich uczestników. Dlatego apelujemy do kierowców – szczególnie tych z najkrótszym stażem za kierownicą – o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości jazdy.

(KPP Ostróda)

error: Nie kopiuj!!!