Warmia i Mazury

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy w Lubajnach

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w m. Lubajny.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.05) około godz. 19:00 w m. Lubajny. Według wstępnych ustaleń kierujący daewoo 27- latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni gdzie czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. Kierowca daewoo był reanimowany na miejscu. Następnie został przetransportowany do szpitala. Niestety, na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Osoby podróżujące volkswagenem nie potrzebowały hospitalizacji.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Poważny wypadek pod Ostródą – komunikat KP PSP Ostróda

3 maja kilka minut po godzinie 19 doszło do poważnego wypadku drogowego. Pod Ostródą, na drodze powiatowej w kierunku Lubajn zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

Z informacji, jakie wpłynęły, w zgłoszeniu wynikało, że są osoby poszkodowane. Do akcji ratowniczej z ostródzkiej JRG zadysponowano dwa samochody ratowniczo-gaśnicze. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali potężnie rozbite pojazdy. Jeden z nich leżał na dachu, a drugi znajdował się w rowie. Kobieta i mężczyzna podróżujący vw, który znajdował się w rowie, samodzielnie opuścili pojazd. Mieli lekkie obrażenia. W leżącym na dachu daewoo matiz, uwięziony był kierujący nim mężczyzna. Jego stan był bardzo poważny. Strażacy przy pomocy ratowniczych narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych wydobyli rannego. Miał liczne złamania, zaczynał tracić przytomność. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Równolegle zabezpieczyli teren akcji oraz samochody pod względem pożarowym.  Na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan rannego mężczyzny pogarszał się, był dwukrotnie reanimowany. Ostatecznie poszkodowanego przewieziono do szpitala ambulansem. W dalszej fazie akcji strażacy zabezpieczyli operację startu śmigłowca LPR.

(KPP Ostróda/  st. kpt. Grzegorz  Różański/ fot. st. sekc. Tomasz Długiński)

error: Nie kopiuj!!!