AktualnościHALO MORĄGWarmia i Mazury

Transgraniczny konkurs plastyczny

Przedsięwzięcie „Ekologia bez granic” na najciekawszy rysunek i hasło skierowane jest do uczniów klas 6,7 oraz 8 szkół podstawowych.

Zgłoszenie polega na przygotowaniu i przesłaniu pracy plastycznej wraz z hasłem oraz wypełnionym formularzem rejestracyjnym i zgodą rodziców/opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych dziecka.

Uczestnik (uczeń w wieku od 12 do 15 lat) musi być mieszkańcem z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego lub obwodu kaliningradzkiego.

Uczestnicy mogą przesyłać prace w formacie A3 wykonane dowolną techniką plastyczną. Tematyka prac artystycznych może obejmować zagadnienia związane z m.in. segregacją odpadów, ekologicznymi środkami transportu, racjonalnym gospodarowaniem wodą, odzyskiem surowców wtórnych, odnawialnymi źródłami energii. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie jedną pracę.

Zgłoszenia przyjmowane są 20 maja 2020 roku – uczestnicy z Polski przesyłają prace do Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Polska-Rosja 2014-2020, natomiast rosyjscy uczestnicy do Oddziału WST w Kaliningradzie. Najlepsze prace zostaną wybrane nie wcześniej niż 1 czerwca 2020 roku.

Inicjatywa organizowana jest z okazji Światowego Dnia Ziemi, kontraktacji projektów Celu Tematycznego „Środowisko” w ramach Programu Współpracy Trasngranicznej Polska-Rosja oraz obchodów 30-lecia Interreg.

WIĘCEJ INFORMACJI

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!