AktualnościHALO MORĄGKULTURA I SZTUKAWieści z ratusza

Tribute to Maanam Show w Morągu

Już 27 listopada w Morąskim Domu Kultury zabrzmią największe przeboje legendarnego rockowego zespołu. Koncert to podróż przekrojowa po największych hitach Maanamu, wśród których nie zabraknie takich przebojów jak: „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Kocham cię kochanie moje”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Krakowski Spleen”, „Się ściemnia”, „Cykady na Cykladach”, „Szał niebieskich ciał” i wiele innych.

Projekt nie stara się być kopią Maanamu, a próbą spojrzenia na znany od lat materiał z perspektywy młodego pokolenia. To nowe aranżacje zachowujące ducha oryginału, w których przeplata się buntownicza muzyka lat 80tych z nowymi brzmieniami i elementami wszelakich nurtów muzycznych. To próba wyciągnięcia ze znanych przebojów ich esencji, siły przekazu i spojrzenia na nie przez nowy pryzmat muzyczny.

Pięcioosobowy zespół składa się z muzyków reprezentujących odmienne gatunki muzyczne, a znajdujących wspólny mianownik w uwielbieniu dla twórczości Maanamu. Tak też znane przeboje zostają okraszone elementami jazzu, bluesa, punka, R&B i soulu. Przede wszystkim jednak prym wiedzie rockowa gitarowa muzyka.

Tak jak siłą napędową Maanamu była Kora, tak siłą napędową Tribute’u jest Julita Zielińska – obdarzona niezwykłym głosem i charyzmą trójmiejska wokalistka, która na co dzień związana z soulem i R&B odkrywa przed publicznością pokłady rockowej energii.
Tribute to Maanam Show zagrają dla Was:

Julita „Ziela” Zielińska – wokal
Hubert Baumann – gitara
Filip Arasimowicz – gitara basowa
Jan Jarecki – instrumenty klawiszowe
Darek Mrozek – perkusja

(org./MDK)

error: Nie kopiuj!!!