Trójka posłów odwiedziła Morąg

Posłowie na Sejm RP: Elżbieta Gelert, Jacek Protas, Sławomir Neumann w środę, 8 maja br. przyjechali do Morąga. Celem wizyty było spotkanie z mieszkańcami, aby przybliżyć kandydata do europarlamentu Jacka Protasa.

W ocenie Sławomira Neumanna, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska, najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego mają niesamowitą wagę. Są one najważniejsze od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej.

– Jest to kolejny wybór Polaków czy być w Unii czy dać się z niej wyprowadzić. Warto iść na wybory, aby być ważnym członkiem UE. Chcemy jako Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska walczyć o 100 mld zł więcej w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027, ponieważ mamy dzisiaj na stole mniej o 100 mld zł. Rząd nie wynegocjował odpowiedniej kwoty. Musimy to załatwić my i do tego są potrzebni ludzie. Jacek Protas jest posłem, zna ludzie w Europie, pracował w Komitecie Regionów UE, więc jest świetnie przygotowanym, do tego, żeby wyzwania, które stoją dzisiaj przed Polską i Unią w Polsce realizować – uważa Sławomir Neumann.

Z kolei Elżbieta Gelert, Poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej dodaje, że Jacek Protas jest doświadczonym samorządowcem:  – Był bardzo dobrym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. W czasie swojego urzędowania potrafił ściągnąć do naszego województwa bardzo dużo środków unijnych. Jest to człowiek z Warmii i Mazur, który nie zapomni o tym regionie jak zostanie europosłem. Ma wszelkie predyspozycje do tego, aby pracować w europarlamencie, dodatkowo jest człowiekiem młodym, który chce pracować do Warmii i Mazur – mówi Elżbieta Gelert.

Morąg był kolejnym miastem na trasie posła Jacka Protasa: – Jeździmy po naszym regionie i rozmawiamy z mieszkańcami jak widzą przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Jak oceniają te 15 lat, które za nami, czego oczekują od Unii i ode mnie, ewentualnego europosła. Wydaje mi się, że potrzeby regionu znam dobrze. Uważam, że trzeba być w stałym kontakcie z wyborcami, aby dobrze oceniać to, co się dzieje i skutecznie działać na rzecz naszego regionu – dodaje Jacek Protas.

(red./fot. dw)