Trwa kampania „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo”

Trwa 4 edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo”. Podczas działań policjanci ruchu drogowego z Ostródy zwracają szczególną uwagę na prawidłowe oświetlenie pojazdu. 23  listopada to kolejny „dzień otwarty” na stacjach diagnostycznych, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.

W okresie jesienno- zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura – deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność.

Celem akcji jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierującym o wpływie stanu i jakości oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach tej kampanii policjanci z ruchu drogowego kontrolując pojazdy będą zwracali szczególną uwagę na prawidłowość działania świateł.

Podczas trwania działań, 23 listopada odbędzie się ogólnopolski „dzień otwarty” na stacjach diagnostycznych, na których kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach. Na stacje te kierowani będą również przez policjantów kierowcy pojazdów, których jakość oświetlenia wzbudzi wątpliwości podczas kontroli drogowej.

W powiecie ostródzkim stacjami, które dołączyły do kampanii są:

 –  Stacja Kontroli Pojazdów „SDK” w Ostródzie przy ul. Składowej 3,

 –  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Ostróda-Kajkowo, ul. Bukowa 2

 –  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Auto Centrum Kulesza w Morągu przy ul. Leśnej 25.

(KPP Ostróda)