AktualnościHalo Morąg

Trwa konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową – weź udział i pokaż swoją kreatywność!

Organizator Orszaku Trzech Króli 2026 w Morągu zaprasza dzieci i młodzież z gminnych szkół i przedszkoli do udziału w Konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową. To wyjątkowa okazja, aby rozwijać wyobraźnię, zaprezentować swoje zdolności plastyczne oraz włączyć się w pielęgnowanie świątecznych tradycji.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do czterech kategorii wiekowych:

dzieci przedszkolnych,

uczniów klas I–III,

uczniów klas IV–VI,

uczniów klas VII–VIII.

Technika wykonania prac jest dowolna, jednak regulamin jasno określa, że szopki nie mogą być podświetlane ani wyposażone w elementy ruchome. Każda praca powinna zostać podpisana (imię, nazwisko, klasa, placówka) i dostarczona do jednej z morąskich parafii: św. Józefa, Trójcy Przenajświętszej lub bł. Michała Kozala. Termin składania prac upływa 21 grudnia 2025 r.

Prace oceni specjalnie powołane Jury, biorąc pod uwagę m.in. pomysłowość, zgodność z tematem, wkład pracy oraz estetykę wykonania. Laureaci każdej kategorii wiekowej otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 stycznia 2026 r. podczas uroczystości w Morąskim Domu Kultury. Wszystkie zgłoszone szopki będzie można również podziwiać na wystawie w kinie Narie podczas morąskiego Finału Orszaku Trzech Króli.

Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich młodych twórców – to doskonała okazja, aby w wyjątkowy sposób przeżyć okres świąteczny i zaprezentować własną interpretację bożonarodzeniowej tradycji.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

(red.)