AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Trwa morąska akcja #szyjemymaseczki

Nadal trwa akcja mieszkańców naszej gminy #szyjemymaseczki poprzez zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów, gumek i nici do szycia maseczek dla: morąskiego szpitala, policji przychodni przy ul. Warmińskiej. Dzięki TDP można już wpłacać datki  na konto, z dopiskiem na cel: „szyjemy maseczki”.

– Jeżeli ktoś nie może sam wyjść z domu i kupić materiałów, to ma możliwość przekazania pieniążków na ten cel poprzez wpłatę na konto: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu nr  75 8857 1038 3003 0300 5845 0001, z dopiskiem „szyjemy maseczki” – mówią organizatorki akcji, które dziękują  wszystkim współorganizatorom, a przede wszystkim darczyńcom.

Jeżeli ktoś ma chęć, czas i maszynę do szycia, to może dołączyć do akcji szycia maseczek.

Panie dodają, że zgłosiła się morąska policja z prośbą o maseczki, ponieważ już nic prawie nie mają, a muszą jeździć  na interwencje.
– Przecież to oni dbają o nasze bezpieczeństwo, a my powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo. Kilka sztuk od razu przekazałyśmy w naszym wspólnym imieniu . Prosimy Was o pomoc, bo sami policjanci też robią zrzutkę na materiały i gumki, ale zanim kupimy i dojdzie, to trochę potrwa! A oni już potrzebują – apelują kobiety i dodają, że: – Kto ma materiał lub może kupić, to zapraszamy do naszych wspaniałych pań z Pasmanterii. Można tam zostawić swój materiał, nici, czy gumeczki lub na miejscu u nich kupić i też zostawić na hasło #szyjemymaseczki. Piszcie karteczki od kogo dostaliśmy, to będziemy wiedzieli komu mamy podziękować.  Odbierzemy i szybko uszyjemy.  Bądźmy solidarni w tych trudnych czasach, liczymy na każdy gest.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!