AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Trwa przebudowa i modernizacja Komisariatu Policji w Morągu

Trwają prace związanie z przebudową i modernizacją siedziby Komisariatu Policji w Morągu przy ul. Mickiewicza 7.

Budynek komisariatu znajduje się w ewidencji Gminnego Konserwatora Zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej na podstawie ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 282 ze zm.).

– W ramach inwestycji w budynku wymieniona zostanie stolarka okienna oraz drzwiowa, wykonane zostaną nowe posadzki oraz tynki. Planowana jest również adaptacja poddasza na cele użytkowe oraz postawienie nowych ścian działowych. Wykonane zostaną nowe instalacje sanitarne, elektryczne oraz teletechniczne. Wykonane zostanie nowe ogrodzenie posesji oraz nowa nawierzchnia placu manewrowego i miejsc postojowych dla pojazdów. Źródłem finansowania tej inwestycji jest Skarb Państwa. Zakończenie prac zaplanowane jest na 30.10.2021 r. Inwestycja ma na celu dopasowanie budynku do aktualnych standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach Policji – informuje mł. asp. Anna Balińska, oficer prasowy KPP Ostróda.

Inwestycja ma być ukończona do  15.10.2021r.

Przed komisariatem zostało ustawione ogrodzenie, dlatego policjanci i wykonawcy apelują do osób poruszających się koło komisariatu o przechodzenie na drugą stronę jezdni, po pasach. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Gmina Morąg wsparła morąskich policjantów udostępniając im pomieszczenia zastępcze do pracy dzielnicowych  w siedzibie Morąskiego Domu Kultury.

– Poprawi się komfort pracy policjantów, obsługa petentów, zyska też wizerunek Morąga. Cieszę się że rozpoczął się ten remont. Zasłużyli na to swoją pracą i wynikami morąscy policjanci – uważa Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga.

(red./fot. dw)

error: Nie kopiuj!!!