Trwa rekrutacja do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Trwa rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie będą musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Uczestnicy XXV sesji SDiM zmierzą się z zadaniem rozpowszechnienia zarówno historii, jak i osoby, o której zdecydują się opowiedzieć. W tym celu będą musieli stworzyć trwały efekt realizowanego projektu, w postaci krótkiego filmu, słuchowiska, witryny internetowej lub innego pomysłu promującego losy wybranego bohatera.

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów potrwa do dnia 4 kwietnia 2019 r., ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynie w dniu 8 kwietnia 2019 r. o godzinie 23.59. Lista najwyżej ocenionych prac zostanie ogłoszona w dniu 30 kwietnia 2019 r.. Uczniowie najwyżej ocenionych prac zasiądą w ławach poselskich w dniu 1 czerwca 2019 r. w charakterze uczestnika lub uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r. Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu rekrutacji oraz posiedzenia SDiM dostępne są: sdim.sejm.gov.pl
www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy.

Na stronie internetowej znajdziecie Państwo również Przewodnik uczestnika XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej, który zawiera wskazówki dotyczące sposobu wykonania zadania rekrutacyjnego.

Metryka

(KO Olsztyn)