Warmia i Mazury

Trzy dni wrażeń i emocji na Polach Grunwaldzkich

Podpisy pod listem intencyjnym związanym z organizacją „IX Majówki z łukiem i koniem” zostały złożone w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Majówka z łukiem i koniem” to największe międzynarodowe zawody łucznictwa konnego w Polsce. W tym roku zmagania na Polach Grunwaldzkich potrwają od 1 do 3 maja.

Na Warmię i Mazury zjedzie blisko 40 zawodników z 20 państw. Swoje umiejętności zaprezentują wirtuozi łucznictwa konnego m.in. z Iranu, Australii, Węgier, Niemiec, Francji, Szwecji oraz Szwajcarii. Swój udział potwierdził Mistrz Świata, Irańczyk – Ali Ghoorchian oraz pierwsza dama łucznictwa konnego, najlepsza polska zawodniczka – Anna Sokólska.

Zawodników będzie można podziwiać w 3 konkurencjach. W konkurencji węgierskiej trzeba wykazać się doskonałą techniką strzelania na dużych dystansach; w konkurencji koreańskiej trzeba mieć silne nerwy, oraz wykazać się szybkostrzelnością. Najtrudniejsza zaś konkurencja grunwaldzka (na zasadach Toru Polskiego), rozegrana zostanie w ciągu dwóch dni. Dla uczestników to będzie prawdziwy sprawdzian umiejętności zarówno łuczniczych jak i jeździeckich.

(wwim)

error: Nie kopiuj!!!