AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Turniej charytatywny dla Sebastianka

W sobotę, 29 lutego 2020 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbędzie się  VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga.

Po raz szósty w Morągu odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Morąga. Początek imprezy planowany jest na dzień 29 lutego 2020 roku o godz. 16.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.

O zwycięstwo walczyć będą drużyny: policjanci z Morąga, Nidzicy, Szczytna, Olsztyna, a także żołnierze z Morąga, funkcjonariusze Zakładu Karnego w Iławie oraz zaprzyjaźniona morąska drużyna „Elyta”.

Organizatorem turnieju jest NSZZ Policjantów a współorganizatorem Urząd Miejski w Morągu.

– Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim pomoc dla Sebastianka, popularyzacja piłki nożnej oraz wdrażanie zasad fair play. Ponadto każda z drużyn do turnieju wnosi wpisowe,  a zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na cele charytatywne a dokładnie na pomoc dla Sebastianka, synka naszej koleżanki – mówi Paweł Makowski, jeden z organizatorów wydarzenia i dodaje: – W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o pomoc w organizacji powyższego turnieju jak również finansowe wsparcie Sebastianka, na rzecz, którego powyższy turniej jest organizowany. Myślę, że po raz kolejny staniemy na wysokości zadania i sprawimy aby uśmiech jaki jest na jego twarzy pozostał jeszcze na długo.

Sebastian wskutek komplikacji okołoporodowych choruje m.in. na wodogłowie i czterokończynowe porażenie mózgowe. Przeszedł cztery operacje ratujące życie. Jego zapał i determinacja w walce o siebie zaskoczyła już nie jednego lekarza. Nieustanna i systematyczna rehabilitacja pozwala mu gonić swoich rówieśników.

W tej edycji turnieju pieniądze przekazane na konto jak i zebrane do puszek wspomogą:

– sfinansowanie  dwóch 10- dniowych intensywnych turnusów wyjazdowych, których łączny koszt to ok. 16 000 złotych.

Chcąc wspomóc tak szczytny cel można dokonywać wpłat na podany niżej nr konta:

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Morągu Plac Jana Pawła II 1, 14-300 Morąg.

Numer konta: 75 8857 1038 3003 0300 5845 0001 z dopiskiem ” turniej dla Sebastianka „

Można też przekazać 1% podatku na rzecz Sebka KRS 0000  056474 CEL SZCZEGÓŁOWY:  Sebastian Morąg.

Nasz portal jest jednym z patronów tego wydarzenia.

(red./org.)

error: Nie kopiuj!!!