AktualnościHALO MORĄG

Twoje światła – nasze bezpieczeństwo. Jesienią zadbaj o oświetlenie!

Jesienią zmiany pogody i związana z tym zmiana warunków drogowych szczególnie dają o sobie znać kierowcom. Dlatego o tej porze roku trzeba w sposób szczególny zadbać o przygotowanie swojego auta do podróży. Właśnie z tego powodu po raz kolejny ruszyła akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, którą przygotowali policjanci drogówki współpracując z Instytutem Transportu Samochodowego oraz partnerami akcji w całym kraju.

Od 21 października do 15 grudnia 2021 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, w wybranych stacjach diagnostycznych, wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach. Ponadto użytkownicy aplikacji „Yanosik” będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

Ponadto w wybranych terminach policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego również będą prowadzić kontrole w tym zakresie.

Lista stacji biorących udział w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” na Warmii i Mazurach znajduje się w załączniku do komunikatu.

Wykaz stacji biorących udział w akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”

(KPP Ostróda)

 

error: Nie kopiuj!!!