AktualnościHALO MORĄGWieści z ratusza

Tydzień Europy w Velbert z morąskim akcentem

Velbert – niemieckie miasto partnerskie m.in. Morąga organizuje kolejny raz Tydzień Europy. W tym roku po raz pierwszy wyłącznie w formie hybrydowej lub czysto cyfrowej z powodu pandemii koronawirusa. Do współpracy został zaproszony również Morąg. Z tej okazji Tadeusz Sobierajski, Burmistrz Morąga nagrał specjalne cyfrowe pozdrowienia, które zostały przesłane do Niemiec.

Tegoroczne motto wydarzenia, które zaplanowano od 3 do 9 maja br. to „#EUnited – wspólne odkrywanie nowych (cyfrowych) ścieżek – wizje na przyszłość”.

Weźmie w nim udział pięć  miast partnerskich: Châtellerault (Francja – od 1965), Corby (Wielka Brytania – od 1966), Igoumenitsa (Grecja – od 2012), Morąg (Polska – od 2019), Podujeva (Kosowo – od 2019), które przesyłają cyfrowe pozdrowienia oraz krótkie filmy ze swoich miast. Oprócz tego zaplanowano wieczory gier cyfrowych, wyzwania sportowe, a także opowieści o planszówkach dla dzieci i międzynarodowe sesje czytelnicze, parlament młodzieży uczestniczy pod tytułem „# Odkryj Europę zjednoczoną” i prezentuje partnerów miasta na wszystkich kanałach mediów społecznościowych – w formatach odpowiednich dla dzieci i młodzież; rozmowa na żywo na temat „Studia w Europie” – zorganizowana przez uczniów szkół zawodowych i szkoły europejskiej.

(red.)

error: Nie kopiuj!!!