Tymczasowy areszt dla sprawcy podpalenia i gróźb

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 54 – letni mieszkaniec gminy Morąg. Mężczyzna groził właścicielowi domu, w którym mieszkał, że znowu go podpali. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Został zatrzymany i usłyszał kolejny zarzut. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

O sprawie podpalenia domu w gminie Morąg pisaliśmy 3 kwietnia br. 54-latek, który zajmował ten dom, podpalił go. Podczas przesłuchania mężczyzna nie potrafił jednoznacznie wskazać jak doszło do pożaru ponieważ jak tłumaczył, wypił za dużo alkoholu. Podejrzewany o podpalenie 54-latek usłyszał wtedy zarzut zniszczenia mienia, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Ten sam 54-latek znowu trafił do policyjnej celi. Tym razem przyczyną było jego bezpośrednie zachowanie wobec właściciela domu. 54-latek groził, że znowu podpali jego nieruchomość.  Mieszkaniec gminy Morąg tym razem usłyszał zarzut gróźb karalnych. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby policjanci wraz z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 54-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku. Zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

(KPP Ostróda)